Diskusní fórum

Re: Koupě štěněte

Eva | 18.02.2018

nebude problém, nebojte, domů je určitě fajn štěně vzít a mít třeba s labradorkou, .... důležité je seznámení prvních pár dnů, aby ho dospělí psi přijali .. krmení je min. 3 x denně se začátku a granule můžeme vybrat, určitě je dobře si pro začátek vzít nějaké kterými krmí chovatel a poradit se s ním jak krmí a čím, aby přechod byl pro štěně co s nejmenšími změnami, poté to můžeme spolu telefonicky prodiskutovat , až budete mít štěně. S výběrem štěněte vám ráda poradím ai s dalšími otázkami, které budou jistě vznikat. Lepší bude potom po telefonu :) Když by jste to nechtěla probrat po telefonu, tak pište vždy konkrétní dotaz

Re: Re: Koupě štěněte

Ivona | 19.02.2018

Mnohokrát Vám děkuji za odpověď, určitě se uzvu. Děkuji.

16 týdenní SAO

Ivana | 11.02.2018

Dobrý den,
máme 16 týdenního Asiata, když k nám přijede návštěva tak se nenechá vůbec pohladit,prostě je úplně ignoruje. Když jdeme na procházku a někdo jde proti nám tak začne couvat. Snažíme se s ním chodit co nejvíc mezi lidi.
Děkuji za radu.

Re: 16 týdenní SAO

Eva | 18.02.2018

Dobrý den,
máte do budoucna dobrého hlídacího psa, ostrého a nekompromisního vůči cizím lidem. To, že návštěvy ignoruje je jen projev toho, že mu cizí lidé nejsou příjemní a do budoucna s nimi nebude kamarád, až povyroste. Co se týče couvání venku před větším množstvím, nebo skupinkou lidí, je to normální, silný pud sebezáchovy... štěně nejde do něčeho, co nezná a zdá se mu nebezpečné, je to přirozené, postupně z toho vyroste, socializace je v pořádku, ať si zvyká, není důvod se kvůli tomu trápit...

uvažujeme o SAO

Tomáš | 06.01.2018

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat ,zvažujeme pořízení štěněte(fenky) tohoto plemene,Bydlíme v RD s 1000 m zahradou , ale nemáme zkušenosti s velkými psi , máme sice jednoho malého psa , který poslouchá , ale to je asi uplně něco jiného. Jelikož se nám toto plemeno velice líbí a i hlídač by se nám hodil , chtěli by jsme do toho jít.Myslíte , že i bez zkušeností by jsme byli schopní , vychovat vyrovnanou a spokojenou fenku?
Děkuji

Re: uvažujeme o SAO

Eva | 06.01.2018

pokud máte přirozenou autoritu u zvířat, milujete je a nebojíte se jich , tak určitě. Ale doporučuji si dobře vybrat chov, není chov jako chov, .. chce to trochu prodiskutovat.... radši mi zavolejte, jen z toho co jste napsal nemůžu moc usuzovat,vlastně vůbec nic :)

Povaha sao

Miroslav | 25.11.2017

Dobrý deň,
ako čitam na rôznych fórach o štandarde sao, tak mám pocit, že náš sa tomu úplne vymyká.
Máme 10 mesačného psíka, ktorý víta každého kto prejde okolo plotu,či už človeka lebo psa nielenže vrti ocaskom ,ale vrti sa úplne celý. Do misky s jedlom mu vojde tak isto susedov pes alebo úplne cudzí človek a on je bez akejkoľvek reakcie. Jediné na čo šteka su mačky. Rád by som sa spýtal či je to v poriadku, alebo robím nejakú chybu vo výchove a nemám ho napríklad nechať hladit iným ľuďom.

S pozdravom Miroslav

Re: Povaha sao

Eva | 25.11.2017

Dobrý den, na odpověď dost málo informací, ale pokusím se. První je, že se prostě už hodný a milý narodil, dnes to není výjimka, protože řada chovatelů (nebo pseudochovatelů ti co produkuji psy bez PP, nevím jestli má váš pes průkaz původu) nedbá na povahu , která je daná standardem. Většina lidí bere psy jako mazlíčky a tudíž v nich přirozenou agresivitu nehledá, naopak tlumí. Pokud se pes narodí jako sangvinik - je to to nejlepší co se může stát, anebo také to nejhorší, protože takového psa si vychováte jednoznačně k obrazu svému - to znamená že jeho chování je silně ovlivnitelné podle požadavku jeho pána. Např. jestli od malička ho necháváte mazlit, hladit každým kdo vstoupí do zahrady a vašeho domu a návštěv máte dost je docela nasnadě, že bude vítat každého kdo jde kolem, protože pro něj je to návštěva, která si s ním bude hrát, tak proč by ji nevítal. Pokud jste to však nedělal a pejsek odmalička vrtí ocáskem na každého kolemjdoucího , tak prostě povahu hlídače nemá. Dobrý charakter se projeví už ve třetím měsíci, už v té chvíli štěně štěká na cizí kolem jdoucí. Ale pokud jste ho učil , že se neštěká a lidi kolem jsou hodní, tak to prostě přijal. A do toho jsou psi, které ani tímto nezměníte tvrdé povahy, nemusí se hned projevovat hlídáním dokud nedospějí, ale nikdy na nikoho nevrtí ocasem od radosti a cizím lidem se ve štěněcím věku spíše vyhnou. Pes se vychovává do 10 max.12 měsíců pak se jen rozvíjí jeho povaha, obávám se , že váš pes bude vždy miláček. Můžete to později zkusit změnit (nejdříve v 18 měsíci) - výcvikem obrany aby pes poznal, že jsou lidé i zlí :).

Re: Re: Povaha sao

Miroslav | 25.11.2017

Ďakujem za rýchlu odpoveď aj keď sa priznám, že ma moc nepotešila. Myslel som skorej, že je ešte šteňa a neskôr sa zmení. Nikdy som ho na nikoho nedrazdil,ale ani neucil , že všetci sú naši priatelia.Čo sa týka chovu mysleli sme ,že vyberáme s toho najlepšieho čo sa tu dá nájsť, lebo pes je od Vas a fenka od Borisa K.(borojo).
S pozdravom Miroslav

Re: Re: Povaha sao

Eva | 25.11.2017

Vybírali jste určitě dobře. Náš ppes je velmi ostré povahy, ale fenka od Borise má milou povahu - přátelskou. Váš pes nejspíše zdědil tu její povahu. Pokud necháváte psa hladit cizími lidmi a chodí k vám hodně návštěv, které psa hladí, tak to samozřejmě má svůj vliv. V 18 ti měsících pes začíná dospívat po psychické stránce i fyzické a povaha se mění (je to přerod puberťáka v dospěláka ), tady máte později šanci psa prověřit jak se skutečně zachová když na něho někdo zaútočí s klacekem, třeba vás ještě překvapí. Měla jsem takového psa dovezeného z Krymu. Měl rád lidi na procházkách se k nim měl, byla jsem z toho dost zklamaná, že se chová jako pudl :). Ve dvou letech jsem ho vzala na cvičák, nejdříve se s figurantem přivítal a o chvíli později, když na něho figurant útočíl jsem se nestačila divit jak byl ostrý. Ale vždycky měl rád návštěvy a mohly si ho hladit, protože k nám vozily feny na krytí a on se moc těšil. Byl hodný, ale věděla jsem , že tu povahu má a že kdyby k něčemu došlo dokáže se velice rychle změnit. Je fakt, že za plotem se nikdy nevrtěl a nechtěl se přes plot mazlit, ale možná vás ten váš později, taky ještě překvapí .

<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>

Přidat nový příspěvek