Diskusní fórum

16 týdenní SAO

Ivana | 11.02.2018

Dobrý den,
máme 16 týdenního Asiata, když k nám přijede návštěva tak se nenechá vůbec pohladit,prostě je úplně ignoruje. Když jdeme na procházku a někdo jde proti nám tak začne couvat. Snažíme se s ním chodit co nejvíc mezi lidi.
Děkuji za radu.

Re: 16 týdenní SAO

Eva | 18.02.2018

Dobrý den,
máte do budoucna dobrého hlídacího psa, ostrého a nekompromisního vůči cizím lidem. To, že návštěvy ignoruje je jen projev toho, že mu cizí lidé nejsou příjemní a do budoucna s nimi nebude kamarád, až povyroste. Co se týče couvání venku před větším množstvím, nebo skupinkou lidí, je to normální, silný pud sebezáchovy... štěně nejde do něčeho, co nezná a zdá se mu nebezpečné, je to přirozené, postupně z toho vyroste, socializace je v pořádku, ať si zvyká, není důvod se kvůli tomu trápit...

uvažujeme o SAO

Tomáš | 06.01.2018

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat ,zvažujeme pořízení štěněte(fenky) tohoto plemene,Bydlíme v RD s 1000 m zahradou , ale nemáme zkušenosti s velkými psi , máme sice jednoho malého psa , který poslouchá , ale to je asi uplně něco jiného. Jelikož se nám toto plemeno velice líbí a i hlídač by se nám hodil , chtěli by jsme do toho jít.Myslíte , že i bez zkušeností by jsme byli schopní , vychovat vyrovnanou a spokojenou fenku?
Děkuji

Re: uvažujeme o SAO

Eva | 06.01.2018

pokud máte přirozenou autoritu u zvířat, milujete je a nebojíte se jich , tak určitě. Ale doporučuji si dobře vybrat chov, není chov jako chov, .. chce to trochu prodiskutovat.... radši mi zavolejte, jen z toho co jste napsal nemůžu moc usuzovat,vlastně vůbec nic :)

Povaha sao

Miroslav | 25.11.2017

Dobrý deň,
ako čitam na rôznych fórach o štandarde sao, tak mám pocit, že náš sa tomu úplne vymyká.
Máme 10 mesačného psíka, ktorý víta každého kto prejde okolo plotu,či už človeka lebo psa nielenže vrti ocaskom ,ale vrti sa úplne celý. Do misky s jedlom mu vojde tak isto susedov pes alebo úplne cudzí človek a on je bez akejkoľvek reakcie. Jediné na čo šteka su mačky. Rád by som sa spýtal či je to v poriadku, alebo robím nejakú chybu vo výchove a nemám ho napríklad nechať hladit iným ľuďom.

S pozdravom Miroslav

Re: Povaha sao

Eva | 25.11.2017

Dobrý den, na odpověď dost málo informací, ale pokusím se. První je, že se prostě už hodný a milý narodil, dnes to není výjimka, protože řada chovatelů (nebo pseudochovatelů ti co produkuji psy bez PP, nevím jestli má váš pes průkaz původu) nedbá na povahu , která je daná standardem. Většina lidí bere psy jako mazlíčky a tudíž v nich přirozenou agresivitu nehledá, naopak tlumí. Pokud se pes narodí jako sangvinik - je to to nejlepší co se může stát, anebo také to nejhorší, protože takového psa si vychováte jednoznačně k obrazu svému - to znamená že jeho chování je silně ovlivnitelné podle požadavku jeho pána. Např. jestli od malička ho necháváte mazlit, hladit každým kdo vstoupí do zahrady a vašeho domu a návštěv máte dost je docela nasnadě, že bude vítat každého kdo jde kolem, protože pro něj je to návštěva, která si s ním bude hrát, tak proč by ji nevítal. Pokud jste to však nedělal a pejsek odmalička vrtí ocáskem na každého kolemjdoucího , tak prostě povahu hlídače nemá. Dobrý charakter se projeví už ve třetím měsíci, už v té chvíli štěně štěká na cizí kolem jdoucí. Ale pokud jste ho učil , že se neštěká a lidi kolem jsou hodní, tak to prostě přijal. A do toho jsou psi, které ani tímto nezměníte tvrdé povahy, nemusí se hned projevovat hlídáním dokud nedospějí, ale nikdy na nikoho nevrtí ocasem od radosti a cizím lidem se ve štěněcím věku spíše vyhnou. Pes se vychovává do 10 max.12 měsíců pak se jen rozvíjí jeho povaha, obávám se , že váš pes bude vždy miláček. Můžete to později zkusit změnit (nejdříve v 18 měsíci) - výcvikem obrany aby pes poznal, že jsou lidé i zlí :).

Re: Re: Povaha sao

Miroslav | 25.11.2017

Ďakujem za rýchlu odpoveď aj keď sa priznám, že ma moc nepotešila. Myslel som skorej, že je ešte šteňa a neskôr sa zmení. Nikdy som ho na nikoho nedrazdil,ale ani neucil , že všetci sú naši priatelia.Čo sa týka chovu mysleli sme ,že vyberáme s toho najlepšieho čo sa tu dá nájsť, lebo pes je od Vas a fenka od Borisa K.(borojo).
S pozdravom Miroslav

Re: Re: Povaha sao

Eva | 25.11.2017

Vybírali jste určitě dobře. Náš ppes je velmi ostré povahy, ale fenka od Borise má milou povahu - přátelskou. Váš pes nejspíše zdědil tu její povahu. Pokud necháváte psa hladit cizími lidmi a chodí k vám hodně návštěv, které psa hladí, tak to samozřejmě má svůj vliv. V 18 ti měsících pes začíná dospívat po psychické stránce i fyzické a povaha se mění (je to přerod puberťáka v dospěláka ), tady máte později šanci psa prověřit jak se skutečně zachová když na něho někdo zaútočí s klacekem, třeba vás ještě překvapí. Měla jsem takového psa dovezeného z Krymu. Měl rád lidi na procházkách se k nim měl, byla jsem z toho dost zklamaná, že se chová jako pudl :). Ve dvou letech jsem ho vzala na cvičák, nejdříve se s figurantem přivítal a o chvíli později, když na něho figurant útočíl jsem se nestačila divit jak byl ostrý. Ale vždycky měl rád návštěvy a mohly si ho hladit, protože k nám vozily feny na krytí a on se moc těšil. Byl hodný, ale věděla jsem , že tu povahu má a že kdyby k něčemu došlo dokáže se velice rychle změnit. Je fakt, že za plotem se nikdy nevrtěl a nechtěl se přes plot mazlit, ale možná vás ten váš později, taky ještě překvapí .

SAO a jiné štěně

Běla | 25.07.2017

Dobrý den,
Dá se nějak obecně říci, jak středoasijaté přijmou nové štěně do svého teritoria? Máme devíti měsíční fenku a uvažujeme o štěněti německého boxera.. fenka při vycházkách na cizí psy neútočí, ale nevím jak se zachová, když bude další pes v jejím teritoriu.. neradi bychom udělali hloupost, které bychom mohli litovat a budeme vděční za váš názor

Re: SAO a jiné štěně

Eva | 26.07.2017

Dobrý den paní Bělo,
asiati jsou všeobecně dobře snášenliví (v případě jejich typické povahy) k tomu co je doma, ať je to pes, nebo kočka, nebo slepice aj. Pokud se chová tak jak říkáte, nebudete mít problém. Samozřejmě je třeba oba seznámit mimo domov, tedy mimo teritorium, nebo můžete i doma jen to nesmíte uspěchat. Bylo by fajn, aby se mohli spolu očichat atd. Nejlépe vzít malého prcka na ruce fenu na vodítko a nechat ji očichat štěndo, pokud bude během krátké chvilky vrtět ocasem a chtít si hrát není problém, dávejte rozhodně pozor na jídlo, u toho jsou asiati velmi nekompromisní a tam by mohl být problém,. Krmit vždy pod dozorem, nebo odděleně. Pokud by se jí štěňátko hned nelíbilo, chce to dva až tři dny pod dozorem, aby na sebe viděli, ale fena ke štěněti nemohla. My to děláme tak, že dospěláky zavřeme do kotců nebo na výběhy, aby na štěndo viděli a ono si samo k nim mohlo dojít a dokud na něho nezačnou přes plot, nebo pletivo u kotce vesele vrtět ocasem, tak ho venčíme odděleně a jen jim ho ukazujeme aby co nejvíce nasáli jeho pach a zvykli se , že se pohybuje po zahradě.... potom už je to v pohodě. U vás spíše vidím jiný problém. Fenka ho dobře přijme, ale štěně boxera je maličké a křehké a asiat je docela nemotorný a hravý slon, co by na něho mohl šlápnout a nechtíc mu ublížit. Já bych počkala a přidávala druhé štěně až asiat nebude hravý, tedy bude starší,.Ale i tak to půjde jen budete muset štěně hlídat, aby ho z lásky neukutálela k úrazu :). Jakmile boxer dosáhne 6 měsíců bude dostatečně hbitý a rychlý aby ho nesrazila, jinak bude záležet na ni jak si s ním bude chtít hrát, někteří jsou něžní a spíše se válejí po zemi a jiní běhají jako janci a potom mohou nechtíc ublížit svou váhou, srazit ho, šlápnout na něho a nevím co, rozhodně prosím žádné jídlo, žádné kosti po zahradě dokud nebude jasno ať mu zbytečně neublíží. Snad je to ve zkratce srozumitelné, když tak můžete zavolat, až bude něco akutní k řešení, nebo napište .Přeji pěkný den Eva

<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>

Přidat nový příspěvek